16Bars 808nm Diode Laser Matrix/Array
Ključne karakteristike:
16 bara 50w po baru, ukupno 800W
808nm ili trostruka talasna dužina za vašu opciju.
Brza frekvencija 1-10 Hz za brzo uklanjanje dlačica
Macro Channel
Laserski čip iz Jenoptik NjemačkaAuSn tehnologija montaže tvrdog lemljenja
Dug životni vek> 30 miliona snimaka
Duga garancija je 20 mjeseci
Poseban dizajn za dršku za uklanjanje dlačica, kao što je Lefis.

Tehnički list:
Broj artikla: WC808VS800
Naziv artikla: 800w 808nm diodni laserski modul
| Optički | |
| Centralna talasna dužina | 808nm |
| Tolerancija talasne dužine | ±10nm |
| Izlazna snaga | 800W |
| Broj šipki | 16 |
| Brza divergencija osi (FWHM) | 38Deg |
| Spora divergencija osi (FWHM) | 12Deg |
| Working Mode | QCW |
| Pulse Width | ≤400ms |
| Krug duznosti | ≤40% |
| Električni | |
| Radna struja Iop | ~50A |
| Prag struje Ith | ~10A |
| Radni napon Vop | ~28V |
| Efikasnost pretvorbe energije | ~50% |
| Thermal | |
| Radna temperatura | 20~30℃ |
| Temperatura skladištenja | 0~55℃ |
Crtež paketa:

Zašto se diodni laseri lako kvare i skupe za popravku?
Prva stvar je da u slučaju opreme/uređaja koji su instalirali diodne šipke, najskuplji dio su diodne šipke, tako da kada izgore, njihova zamjena ima veliku cijenu.
Najčešći razlozi zbog kojih je laserska dioda spaljena su sljedeći:
1. Problem hlađenja vode u opremi za uklanjanje dlačica:
.- Kupci ne mijenjaju često vodu.
.- Bitno je - potrebno je mijenjati i obnavljati vodu u rashladnom sistemu najmanje jednom mjesečno (u zavisnosti od učestalosti rada), destilovanom vodom ili čistom vodom.
Kada se koristi nedestilovana, osmotska ili čista voda, nečistoće prolaze u kanale za hlađenje (makro kanal - mikro kanal) diodnih šipki. Kao posljedica toga, dolazi do smanjenja protoka vode, sprječavajući pregrijavanje diodnih šipki i eventualno izgaranje.
2. Važnost kvaliteta šipki.
Trenutno na ovom laserskom tržištu postoji mnogo kompanija koje proizvode diodne šipke bez obzira na zemlju porijekla.
.- Barovi iz Njemačke
.- Barovi iz Sjedinjenih Država
.- Barovi iz Izraela
.- Barovi iz Japana
.- Barovi iz Južne Koreje
.- Šipke iz RPC - Kina.
Teško je razlučiti razliku između šipki i njihovog porijekla, a ono što zaista čini razliku je kvalitet laserske šipke, također kvalitet rashladnog sistema (vodena pumpa, radijatori, kolo, raspored kruga,... ostalo ).
3. Takođe se lako oštećuju od:
.- Sistem hlađenja nije adekvatno pripremljen za primjenu stope ponavljanja snimaka na 10 Hz ili više. U stvari, najefikasniji način da se izbjegne kvar je korištenje nižih frekvencija 4Hz, 5Hz, što osigurava bolji vijek trajanja lasera.
.- Nedostatak rashladnog sistema, mala snaga pumpe, loš raspored rashladnog sistema (cijevi, koljena,...itd) kako unutar manipulatora (to je osnovna oblast i protok vode mora stizati sa dovoljnim protokom i sa niskom temperaturom) kao u ostatku rashladnog kruga. Materijal i kvaliteta radijatora su također bitni (hlađenje vodenog rashladnog sredstva):
Trenutno su instalirani aluminijum i bakar… ..
Oni od bakra su obično efikasniji u smislu hlađenja, ali i njihova cijena je veća.
sumirajući:
Prilikom kupovine diodnog lasera preporučujemo da se informišete o svemu:
1. Rashladni sistem i njegove komponente i njihov raspored.
2. Ako je mikro kanal ili makro kanal
3. Ne zaboravite vodu mijenjati barem jednom mjesečno u zavisnosti od upotrebe uređaja i da li je ova voda adekvatna prema preporukama proizvođača'.
Na kraju, zapamtite da je tržište komplikovano jer svi proizvođači (Evropljani, Izrael, Sjedinjene Američke Države, Nemci i Azijati) nastavljaju da snižavaju cene što utiče na životni vek proizvoda.
Popularni tagovi: Dobavljači 808nm diode laserske matrice, proizvođači Kina, tvornica, veleprodaja, proizvedeno u Kini










