600mW 976nm FBG pumpa laserska dioda

Opis proizvoda
FBG Stabilized Laseri su kompaktne laserske diode dizajnirane za upotrebu kao laseri sa pumpom. Leptir paketi sadrže integrirani termoelektrični hladnjak (TEC) i termistor. Područje vlakna označeno parom crnih traka sadrži rešetku urezanu u vlakno, koja djeluje kao Braggov reflektor za pružanje povratne informacije laseru. FBG-stabiliziran dizajn proizvodi izlaz koji je spektralno proširen satelitskim modovima. FBG-stabilizovani laser nije jedan laser uzdužnog moda; dok je stabiliziran u smislu frekvencije, kriva pojačanja će sadržavati mnogo različitih modova.
Napomena
ove Braggove rešetke su relativno neosjetljive na temperaturu (<0.02 nm/°C). It should be noted that for the SM-pigtailed laser, stress-induced birefingence on the fiber may change the output spectrum of the laser diode. Due to the properties of the fiber, the PM-pigtailed lasers will not be affected.
Feature
FBG laseri od 976 nm proizvode stabilan izlaz veći od ili jednak 300 mW sa jednomodnim fiber pigtailom ili između 500 i 900 mW sa fiber pigtailom koji održava polarizaciju. Sa spektralnim opsegom od<1 nm, they are well suited for core pumping of Erbium-doped fibers, such as in Erbium-doped fiber amplifiers, mode-locked oscillators, and CW lasers.

Tehnički list:
Broj artikla: FC976SM600
| Optički | |
| Centralna talasna dužina | 976±1nm |
| Izlazna snaga | 600mW |
| Vlakna | |
| Vlakna | Hi1060 |
| Dužina vlakana | >1m, može se prilagoditi |
| Fiber Connector | FC/APC |
| Električni | |
| Prag struje | 90mA |
| Radna struja | 1000mA |
| Radni napon | 2.5V |
| TEC | Dostupan |
| PD | Dostupan |
| Termistor | Dostupan |
| Thermal | |
| Test Temp. | 25 stepeni |
| Skladištenje Temp. | -40-80 stepen |
Package Drawing

ESD ZAŠTITA – Elektrostatičko pražnjenje je primarni uzrok neočekivanog kvara proizvoda. Poduzmite krajnje mjere opreza kako biste spriječili ESD. Koristite narukvice, uzemljene radne površine i rigorozne antistatičke tehnike prilikom rukovanja proizvodom.
Popularni tagovi: 600mw 976nm fbg pumpa laserska dioda dobavljači, proizvođači Kina, tvornica, veleprodaja, proizvedeno u Kini










