40W 808nm Stabilizirani Wave Fiber Diode Laser
Uloga laserskog zaključavanja talasne dužine je da obezbedi stabilnost talasne dužine laserskog izlaza, čime se poboljšavaju performanse i pouzdanost lasera.
Tehnologija zaključavanja talasne dužine lasera se uglavnom koristi za poluvodičke lasere velike-snage, jer spektar ovog tipa lasera uveliko varira s temperaturom i radnom strujom, a širina spektralne linije je relativno široka. Ovi nedostaci direktno ograničavaju njegovu praktičnu primjenu. Kroz tehnologiju zaključavanja talasne dužine, ovi nedostaci se mogu prevazići, tako da se izlazna talasna dužina lasera održava unutar određenog opsega, čime se poboljšava efekat primene lasera
Karakteristike:
Talasno zaključano: 808nm±0.6nm
Kompatibilni hladnjak ili razdjelnik vode: uključeno
Kompatibilni električni konektori/kablovi za povezivanje sa napajanjem treba da budu obezbeđeni zajedno sa stavkama.

Spec sheet
Broj artikla: FC808DL40
| Optički | |
| Centralna talasna dužina | 808±0.6nm na 25 stepeni |
| Izlazna snaga | 40W |
| Working Mode | CW |
| Spektralna širina FWHM | 1nm |
| Električni | |
| Radna struja Iop | 8A |
| Prag struje Ith | 1.5A |
| Radni napon Vop | 13V |
| Efikasnost pretvorbe energije | 35% |
| Thermal | |
| Radna temperatura | 20~30 stepeni |
| Temperatura skladištenja | -30~70 stepeni |
| Temperaturni koeficijent talasne dužine | 0,02 nm/stepen |
Popularni tagovi: 40w 808nm stabilizirani talasni diodni laser dobavljači, proizvođači Kina, tvornica, veleprodaja, proizvedeno u Kini










